Devney Perry: Juniper Hill

Szerző: Devney Perry
Cím: Juniper Hill
Kiadó: Kossuth Kiadó
Kiadás éve: 2024
Oldalak száma: 382

Fülszöveg:

Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

Memphis ​Ward élete ötödik legrosszabb napján érkezik meg a montanai Quincybe. Sürgősen szüksége lenne egy frissítő zuhanyra. Némi harapnivalóra. És egy kis józan észre. Mert egy újszülött gyerekkel átköltözni az ország másik végébe a legnagyobb őrültség, amit valaha is tett.

De talán némi őrültségre van szüksége ahhoz, hogy jobb életet teremtsen magának. Ha a fia érdekében maga mögött kell hagynia a múltját, 1800 kilométert kell utaznia, és új városba költöznie, ám legyen. Még akkor is, ha le kell mondania korábbi fényűző életéről. Még akkor is, ha takarítóként kell dolgoznia a The Eloise Innben, és egy garázs feletti garzonban kell laknia.

Aznap, élete ötödik legrosszabb napján találkozik a legjóképűbb férfival, akit valaha is látott. Knox Eden a megtestesült gyönyörű és bűnös álom. Borostás arcú, tetovált karú, nyers és tüzes férfi, olyasvalaki, akivel sosem volt még dolga…, és soha nem is lesz. Mert élete legrosszabb napján Memphis megtanulta, hogy a jó élet érdekében le kell mondania a saját álmairól. És egy Knox Edenhez hasonló férfi mindig csak álom marad…

 

„Ne hagyd, hogy a múltban történtek beárnyékolják a jövőt.”

A Kossuth Kiadó egyik online akciója alkalmával vásároltam meg az Eden család második részét, majd fel is tettem a polcra. És köröztem előtte, mint egy keselyű. 😀 Nem akartam elkezdeni, egészen addig, amíg meg nem érkezik a kiadótól az e-mail, hogy már csak napok választanak el a folytatástól. Végre eljött ez a pillanat, én pedig belevetettem magam az olvasásba.

Gondolataim:

Hol lehet jelentkezni az Eden családba? 🙂 Ők az egyik kedvenc „könyves családom”. Az első rész végén már sejteni lehetett, hogy a folytatás nemcsak izgalmas lesz, hanem másabb is, mint az első. Egy nap ugyanis – mondhatni rendőri felvezetéssel – Juniper Hillre megérkezik Memphis kisírt szemekkel, fáradtan, egy autónyi csomaggal, és egy torka szakadtából síró 2 hónapos gyerekkel. Takarítói állást kap az Eden család szállodájában, a lakása pedig történetesen Knox Eden garázsa feletti garzon lesz. Mindez szöges ellentétben áll a korábbi fényűző életével, de a fia biztonságáért nem habozik szállodai wc-t pucolni gálavacsorák helyett. Knox és Memphis kapcsolata nem indul zökkenőmentesen, amit a fél éjszakán át tartó gyereksírás sem könnyít meg.

Devney Perry nem mindennapi női karaktert alkotott meg Memphis személyében. Egyedülálló anya, aki gondolkodás nélkül hátrahagyja a fényűző életet, a gazdagságot, lemond a millióiról, hogy néhány dollárral a zsebében levezessen 1800 km-t, és egy kisvárosban új életet kezdjen a kisfiával. Ahogy olvastam a könyvet, egyre nagyobb tisztelet ébredt bennem iránta. Napközben takarít, éjszaka pedig nem alszik, mert órákon keresztül sír a kisfia. Mégsem panaszkodik. Amikor már alíg áll a lábán akkor sem panaszkodik sem az életére, sem a takarítói munkájára, hanem teszi a dolgát, mert a legjobb életet akarja biztosítani a fiának. Nagyon szerettem az ő karakterét, és az ébren töltött, órákon át tartó gyerek ringatásaival teljesen együtt tudtam érezni. Ó ha belegondolok, hogy én éjszakánként hány kilométert sétáltam le a kisfiammal a házban… Pedig ő nem is volt hasfájós, pusztán csak nem pazarolta drága idejét holmi alvásra.

Az Eden család hozta az elvárt színvonalat. Összetartanak, ha segítségre van szüksége valamelyiküknek, akkor egy emberként mozdulnak meg. Nagyon szerettem velük időzni.

Maga a történet izgalmas volt, és a romantika kedvelői sem panaszkodhatnak, ugyanis szívmelengető ahogy Knox és Memphis szépen lassan egymásra találnak. Ami miatt pedig külön jár plusz 5 csillag ennek a történetnek, és a párosunknak, az a kommunikáció. Felesleges drámáktól mentes történetet kaptam, ahol a szereplők kommunikáltak! És ez a kulcsszó. Nem kellett senkinek gondolatolvasónak lenni, mert meg tudták beszélni, hogy mit gondolnak, mit éreznek. Emiatt különösen szerettem ezt a történetet.

Az előző részben megjelenő krimi szál ebből a kötetből kimaradt ugyan, de most sem maradt az olvasó izgalmak nélkül. A történet végén lévő csavar nem volt elnyújtva, sem bő lére eresztve, ami első pillanatban kelthet némi hiányérzetet az olvasóban, mint ahogy bennem is keltett, de rájöttem, hogy nem eköré a csavar köré épültek az események, miért lett volna elnyújtva ezzel a történet? Ennek a résznek az volt a gerince, hogy bemutatásra kerül, miként tud boldogulni egy milliomos, fényűző életet élő elkényeztetett kislány egy világvégi kisvárosban pénz, és segítség nélkül, egy pici babával. Ez viszont számomra tökéletes volt.

A Juniper Hill könnyen, és gyorsan olvasható, helyenként szívszorító, néha dühöt kiváltó, romantikus történet, erotikus jelenetekkel megfűszerezve. A műfaj kedvelőinek szívből ajánlom.

Értékelésem: 5/5 (nem is kérdés 🙂 )

Idézetek a könyvből:

„Az elmúlt két hónapban megtanultam, hogy az anyaság minden egyes korábbi döntésed megkérdőjelezéséről szól.”

 

„Egyedül akarsz boldogulni. Ezt megértem, szívem. (…) De még ha egyedül is boldogulsz, akkor sem kell egyedül lenned. A kettő nem ugyanaz.”

 

„- Hogyan lehet túllépni ilyesmin? A legrosszabb napjainkon?
– Úgy, hogy még több legjobb napot teremtünk.”

A könyvet itt tudjátok beszerezni:

Az Eden család – Juniper Hill (éldekorált kiadás) (kossuth.hu)

Az első részről itt írtam:

https://szavakerdeje.hu/2023/12/18/devney_perry_indigo_ridge/