Szerző: Lyssa Kay Adams
Cím: The Romance Book Club – Romantikus Pasik Könyvklubja
Kiadó: Kossuth Kiadó
Kiadás éve: 2024
Oldalak száma: 416
Fülszöveg:
A könyvklub első szabálya: senkinek egy szót se a klubról!
A Nashville Legends baseballjátékosa, Gavin Scott házassága válságban van. Nemrégiben ugyanis megalázó titokra derült fény: felesége, Thea mindvégig színlelt az ágyban. A férfi a felismerés után elveszíti a hidegvérét, és ez az utolsó csepp a pohárban. Thea válni akar, Gavin pedig rájön, hogy hagyta felülkerekedni a büszkeségét és a félelmét.
Üdv a Romantikus Pasik Könyvklubjában!
Az elkeseredett és kétségbeesett Gavin váratlan helyről kap segítséget: Nashville top alfa-hímjeiből álló, titkos könyvklubtól. Az aktuális olvasmányuk, az Udvarlás a grófnénak című, szenvedélyes, régenskorszakbeli regény segítségével a srácok útmutatást adnak Gavinnek a házassága megmentéséhez. Csakhogy a szóvirágoknál és grandiózus gesztusoknál sokkal többre lesz szükség ahhoz, hogy ez a balsorsú Rómeó rátaláljon a benne rejlő hősre, és visszanyerje felesége bizalmát.
„A szerelemhez sosincs túl késő.”
A Kossuth Kiadó megsimogatta a romantikus lelkemet, amikor ezt a könyvet csak úgy mellékesen megemlítette nekem. Hogy ellen tudtam -e állni egy olyan könyvnek, aminek az a címe, hogy Romantikus pasik könyvklubja? Szerintetek? 🙂 Nyilván nem, felcsillant a szemem, el sem olvastam a fülszöveget, és már le is csaptam a regényre. Hálásan köszönöm a Kiadónak a recenziós példányt.
Gondolataim:
Ha az ember lánya nem olvas fülszöveget, akkor bizony meglepődik, amikor belekezd a könyvbe. Én ugyanis szentül meg voltam győződve arról, hogy ez egy olyan történet lesz, ahol visszahúzódó pasik összegyűlnek egy könyvtárban, és kibeszélik a kedvenc romantikus könyveiket. Nos, mindebből a romantikus könyv stimmelt. 😀
Visszahúzósó pasikat ugyan nem, de híres, izmos, és jóképű baseball játékosokat kapunk, akik létrehozzák a könyvklubot, abból a célból, hogy a régens kori romantikusok majd a segítségükre lesznek abban, hogy visszahódítsák a feleségeiket, és rendbe tegyék a házasságukat.
Legújabb tagjuk Gavin, akinek a házassága válságba került. Elköltözött otthonról, Thea, a felesége pedig igyekszik egyedülálló anyaként berendezkedni az új életébe az iker lányaival, és a húgával. Gavin azonban felbukkan, és mindent elkövet azért, hogy a felesége visszafogadja, és megmentsék a házasságukat. Még Thea feltételeit is elfogadja, ezért visszaköltözhet a családi fészekbe. A könyvklubról nem beszélhet, a könyvekről nem beszélhet, de titokban igyekszik a gróf útmutatásait követni. Ha ‘évszázadokkal korábban működött, akkor csak működik most is’ alapon.
Annyi mindent tudnék még mesélni a történetről, de igazából nem szeretnék. Ezt a könyvet el kell olvasni ahhoz, hogy átmenjen a mondanivalója.
Első ránézésre ez a könyv egy cuki kis nyári romantikus, ami tökéletes egy vízparti pihenéshez. Igen, valóban cuki, efelől semmi kétség. Humoros, néhol hangosan nevetős, romantikus, könnyed, arcpirító regény. De! És itt fontos lesz ez a DE! Nemcsak szórakoztatásra hivatott ez a kötet. Számomra fontos mondanivalóval bírt, aminek én nagyon örültem, mert a szerző egy olyan témát állított a középpontba amiről igenis beszélni kell, figyelni kell rá, dolgozni kell érte. Minden egyes nap. Ez pedig a házasságon belüli kommunikáció.
A főszereplőnk, Thea, miután megismerkedik Gavinnel, nagyon korán teherbe esik. Rögtön azután jön az esküvő, majd érkeznek az ikrek, a férjét is elszólítja a baseball otthonról. Majd ott marad The egy „üres” házban, ahol egyedül kell megbirkóznia két újszülöttel. Az álmait, a terveit, az érzéseit, lényegében saját magát pedig bezárja egy fiókba. Gyakorlatilag saját személyiségét helyezte parkoló pályára. Nem volt könnyű gyerekkora, sok sebet szerzett az évek alatt, amit azóta is a lelkében hord, emiatt bezárkózik. Az ő karakterét nem tudom még hova tenni magamban. Egyrészt nagyon sajnálom, mert egy gyereknek sem szabadna átélnie azt, amit neki és a testvérének kellett. Másrészt pedig úgy gondolom, ha már ketten voltak egyek a testvérével, akkor egymás támogatásával szakember segítségét tudták volna kérni.
Gavinnél pedig azt láttam, amit általában a férfiaknál (tisztelet a kivételnek) az esküvő után. Elkényelmesednek. Nyilván segített a gyerekek körül, és építette a karrierjét. De közben elfelejtette, hogy van egy felesége, aki lehet nemcsak anya, feleség, hanem mondjuk nő is szeretne lenni, akinek vannak céljai.
Egy romantikus könyv, és egy könyvklub kellett ahhoz, hogy a szereplőink elkezdjenek a dolgok mélyére látni, mélyen magukba nézzenek, és átgondolják, hogy ők vajon a házasságuk melyik pontján hibáztak. Mindamellett, hogy egy rendkívül humoros, és szórakoztató könyv volt, amiről természetesen a baseball csapat tagjai gondoskodtak, nagyon tanulságos és elgondolkodtató is. Egyértelműen látszik, hogy az őszinte kommunikációnak, a múltunk feldolgozásának, és az önismeretnek mekkora szerepe van nemcsak a társas kapcsolatainkban, hanem a mindennapi életünkben is.
Ezen kívül pedig nekem adott még egy pluszt ez a történet, amit én is mindig hangoztatok. Attól, hogy valaki anya, az még nem ok arra, hogy feladja az álmait, vagy saját magát. Tanulni, új dolgokat felfedezni soha nem késő.
Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, és őszintén remélem, hogy Liv is kap egy saját részt majd. Szerettem a karaktereket (na jó, nem mindegyiket), de nála azt érzem, hogy sebzettebb a lelke, mint a testvérének. És ha jól gondolom, hogy ki fogja az ujjai köré csavarni, akkor az egy különösen érdekfeszítő rész lesz. 🙂
És akkor a végére hagyom a negatívat, ami felett egyszerűen nem tudok szó nélkül elmenni. Adott egy komoly témát bemutató történet. Adott a humoros része, és a fontos párbeszédeket felsorakoztató része. Utóbbinál, amikor végre őszintén megnyílnak egymás előtt a szereplőink, akkor az arcunkban kapunk egy ilyet, hogy „asszem”…. Ez az adott szövegkörnyezetben komolytalan hatást kelt, mert elbagatellizálja a párbeszéd fontosságát. Ha pl. a körömlakk szárítós jelent közben hangzik el, oké, senkinek nem tűnik fel, senki nem foglalkozik vele. De itt konkrétan bántotta a szemem, és egyszerűen nem értem, hogy hogyan mehetett ez át itt, ebben a részben a szerkesztőn? Tényleg nem értem.
Sajnálom, tudom, kicsit elragadtattam magam, de ez most mély nyomot hagyott bennem. Mintha leülnél valakivel beszélgetni, megnyílnál neki, ő meg egy vállrándítással elintézné a problémát.
De ezt az egy dolgot leszámítva nagyon olvasmányos könyv volt, fontos mondanivalóval, tanulsággal, és szórakoztató összekötő részekkel. Nem árulok zsákbamacskát, ha azt mondom, hogy erotikus tartalomtól sem mentes a történet, ezért kötelességem jelezni, hogy 18 éven felülieknek ajánlom az elolvasását.
Örülök, hogy elolvastam, jelentős mennyiségű post-it került elhelyezésre a lapokon, ami számomra értékes gondolatokat tartalmazott. Végül pedig, kedves Uraim, olvassatok romantikus könyveket. 🙂
Értékelésem: 5/4,5
Idézetek a könyvből:
„Egy kapcsolat tönkretételéhez két ember kell.”
„Minden házastárs idegenné válik a házasság valamely pontján.”
„Ne emeld fel a követ, ha nem vagy felkészülve arra, ami előmászik alóluk.”
A könyvet itt tudjátok beszerezni:
https://www.kossuth.hu/konyv/6381/the-romance-book-club–romantikus-pasik-konyvklubja