Szerző: K. A. Tucker:
Cím: A Fate of Wrath and Flame – Harag és lángok sorsa
Kiadó: Könyvmolyképző
Kiadás éve: 2025
Oldalak száma: 544
Fülszöveg:
„Hamarosan lehull a hályog a lány szeméről. Megismeri majd a bosszúszomjas istenek
és szörnyetegek világát, és szembesül azzal, mi mindenre képes valaki a szerelemért. Ezután pedig soha semmi nem lesz már számára a régi.”
Romeria, a tehetséges tolvaj egy New York-i bűnszövetkezet hálójába gabalyodva, ékszerlopással foglalkozik. Ám mikor egy rejtélyes nő kardot ránt, és a szolgálatába állítja, Romeria elszakad eddig ismert világától, és egy hatalmi ellentétekkel, egymással hadakozó tündetársadalmakkal és elementáris mágiával teli birodalomba csöppen.
Az árulással vádolt tünde hercegnő testében magához térve Romeria hamar ráébred, hogy egy veszedelmes összeesküvésbe keveredett, a valódi kilétét pedig mindenáron titokban kell tartania… különösképp Zander király, vagyis a hercegnő jegyese előtt, aki történetesen gyűlöli őt. Romeria kénytelen eljátszani a szerelemittas hercegnőt, miközben a vonakodó páros együtt igyekszik lerántani a leplet a körülöttük kibontakozó veszedelemről. De ahogy az ellenségeik egyre közelebb férkőznek – és míg Romeria a király iránt fellobbanó érzelmeivel küzd –, elérkezik az ideje, hogy megtudja, ki is ő valójában…
„Semmi nem oldja meg olyan sebesen az ember nyelvét, mint a kényelem.”
Bevallom, én teljesen vakon kezdtem bele ebbe a történetbe. 😀 K.A Tucker neve nekem elég ahhoz, hogy tudjam, nem fogok csalódni. Pedig ezidáig csak a Tíz apró lélegzet sorozatot olvastam, azt sem végig (az utolsó magyarul megjelent rész még hátra van) .Nagyon kíváncsi voltam, hogy a fantasy műfajában mit alkot a szerző. Naná, hogy nem csalódtam. 🙂 Nagyon köszönöm a Könyvmolyképző Kiadónak, hogy olvashattam a sorozat első részét.
Gondoltaim:
Igyekeztem annyira elhúzni a könyv olvasását, amennyire még a jó ízlés határain belül van, mert nem akartam kiszakadni ebből a világból, és „hátrahagyni” Zandert. Igen, tudom, tudom, majd felkeresek egy orvost… 😀 Egy nagyon összetett, sokrétű világot alkotott meg a szerző, ahol ott vagyunk a múltban, a jelenben, a való világban, de a fantázia világban is. Egymásra épülnek, egymás mellett léteznek, mégis különállóak. Más-más időben, eltérő szokásokkal, természetfeletti képességekkel. Tündérek, szörnyek, varázsolnak, gyógyítanak, vérrel táplálkoznak. Ááá, nagyon szerettem.
A főszereplőnk Romy, aki kiváló tolvaj és betörő, bár nem önszántából. Egy rejtélyes nő azonban a szabadulás ígéretével új lehetőségeket kínál neki. Nincs más választása, mint elfogadni a tálcán kínált lehetőséget. Arra azonban nem számít, hogy egy tündékkel, szörnyekkel és árulással teli világba kerül, ráadásul egy tünde hercegnő testében ébredve árulással, és gyilkossággal vádolják. Ő azonban nem emlékszik semmire. Azonnali halál vár rá, ugyanis leendő férje – akinek a szüleit megölték – történetesen a korona várományosa.
Nagyon komplex univerzumot tár az olvasója elé K. A. Tucker. Oldalról oldalra építi fel nemcsak a világot, hanem a szereplőink személyiségét, és az események láncolatát is. Mivel Romeria egy idegen testben, egy idegen világban ébred, ezért fogalma sincs arról, hogy milyen politikai háborúk, ármánykodások folynak körülötte. Igazából még saját magáról sem tud semmit. Pontosabban a tünde hercegnőről, akinek a bőrében bújt.
Szerettem a szerző írásmódját, és ahogy Romeria kérdésin keresztül megismerjük a tündék birodalmát, a szokásokat, és a családi kapcsolatokat. Zanderrel való kapcsolata, és a kettejük vonzalma sem egyik oldalról a másikra bontakozik ki. A teljes bizalmatlanságból jutunk el az összetartásig, és hogy egy idő után képesek egymás támaszai lenni.
Ha már fantasy világ, természetesen előtérbe kerülnek a különleges képességek is, aminek biztos, hogy nagy szerepe lesz a folytatásokban is. Szereplőinknek nemcsak az egymás iránt kialakulóban lévő érzésekkel kell megküzdeniük, hanem az árulás fájdalmával, és a politikai ellentétekkel is. Ezek egymásra épülése, és a történetben megfelelő mennyiségben vannak elosztva.
Én nagyon szerettem ezt a világot, szerettem a részese lenni az eseményeknek. Izgalmas volt, és érdekes, végig fenn tudta tartani a figyelmemet. Természetesen várom a folytatást. 🙂
Értékelésem: 5/5
Idézetek a könyvből:
„(…) az emberek hajlamosak irracionális utakra tévedni, mikor a szívfájdalom elől keresnek menedéket.”
„Tisztességesebb azzal kereskedni, ami a tiéd, mint azzal, amit másoktól loptál.”
„Túlságosan vastagok a falak, amiket a túlélés érdekében magad köré emeltél.”
A könyvet itt tudjátok megrendelni:
https://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/haragvo-langok-vegzete-sors-es-tuz-1